Zerav západní a jeho výhody

Jak již bylo řečeno, je zerav západní oblíbený zejména pro svůj rychlý růst. Pokud si koupíme zhruba třiceti centimetrovou sazenici, můžeme mít za několik let téměř dva metry vysoký strom, což od jiných stromků můžeme čekat jen sotva. Je stále zelený, takže odpadá shrabávání a pálení listí na podzim. Navíc nám díky němu zahrada na zimu tolik neprořídne, ale máme stále dojem kompaktní zeleně, i když je vše kolem zasněžené a ostatní stromy holé. Některé odrůdy drží tvar více jiné méně, zejména ve stáří je možné, že některým odrůdám mohou klesat větve. Tomu lze ale předcházet pravidelným zastřiháváním. Nevadí mu ani znečištěné prostředí, proto bývá často vysazován k silnicím jako ochrana pro domy, které jsou přímo u cesty.

Zerav západní – vzhled

Zerav západní se vzhledem velmi liší, neboť se vyskytuje v mnoha pododrůdách. U nás nejprodávanější je asi odrůda smaragd, která vyniká nad ostatními svými kladnými vlastnostmi. Drží tvar asi nejvíce ze zeravů, takže se zbytečně nerozrůstá a nehnědne na zimu. Je navíc populární pro svou kouzelně zelenou barvu. Nejčastěji mají kuželovité tvary, ale existují i zeravy, jako zerav globosa, který má tvar kulatý.

Zerav západní – původ

Původem je zerav západní ze Severní Ameriky, specificky z východního pobřeží, kde roste ve vlhké půdě podél řek a močálů a tvoří celé lesy.

Zerav západní – co mu nejlépe vyhovuje?

Zerav západní je rostlina, která není nijak háklivá na své životní prostředí, ale přeci jenom existují místa, kde by se jí dařilo lépe než jinde. Pokud rozmýšlíme místo, kam zerav zasadíme, měli bychom vybrat místo spíše slunné, neboť ve stínu nebo i polostínu se může stát, že rostlina poroste za sluncem a bude se naklánět. Půdu volíme propustnou a možná i spíše o něco málo kyselejší, každopádně má zerav západní rád půdu vlhkou. Pokud je půda zase moc kyselá, posypeme ji vápnem.

Tip: Přemýšlíte, jaká si pořídit garážová vrata? Dnes patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v mnoha rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.