Zerav západní a jeho použití
Zerav je rostlinou velmi vhodnou na různé druhy výsadby. Může se zasadit samostatně nebo do skupiny jiných rostlin, popřípadě dalších tújí. Asi nejčastějším použitím je ale tvorba živých plotů. Pokud sázíme zerav západní jako živý plot, musíme myslet na optimální vzdálenost jak od plotu, tak i od sazenic jednotlivě. U živého plotu se doporučuje dodržovat vzdálenost zhruba půl metru od sebe, aby si rostliny příliš nezavazely, až budou starší. Pokud by se nám líbily jiné rostliny umístěné před živým plotem, měli bychom se zastavit. Není totiž vhodné sázet alespoň jeden metr před živý plot nic jiného. Budeme totiž potřebovat místo, odkud budeme plot stříhat. Ve všech případech bychom si ale měli dávat pozor na to, že zerav západní je rostlina jedovatá, obzvláště pokud máme děti nebo domácí mazlíčky, musíme dbát na to, aby náhodou nesnědli listy zeravu.
Zerav západní a jeho nemoci
U tújí se stává, že začínají v dospělosti zespodu hnědnout. Jedná se o jev přirozený, zejména pokud jez zerav západní umístěn v živém plotu, neboť pak se mu nemusí dostávat do spodních částí dostatek slunce a ty pak začnou hnědnout. I u samostatně stojících tújí však může nastat podobná situace vzhledem k jejich husté koruně. V takovém případě pouze seschlé větvičky odstraníme ustřihnutím.
Pokud ale vyloučíme přirozený jev a zerav západní hnědne, pak může jít o nedostatek živin, zejména hořčíku, který napravíme přihnojením, jiné přirozené příčiny jsou nedostatek vláhy, nebo naopak její přebytek. Příčinou však může být i parazit, který zeravy napadá. Jedná se o molovku tújovou. V takovém případě jsou na listech napadených větví patrné drobné kuličky. V takovém případě by měl pomoct postřik.
Jinak jak jsme řekli je zerav západní rostlinou odolnou a mrazuvzdornou, neměl by tudíž vaší rostlině hrozit žádný jiný újem na zdraví.